Odovzdávanie cien 2015
Nebezpečný internet

Víťazom v kategórii Výtvarná tvorba sa stala ZŠ na Nábreží mládeže v Nitre s projektom „Pusť myš, chyť ihlu.“ „Žiaci skutočne chytili do rúk ihly, nite, kusy látok a spoločne sme vytvorili jedno pekné umelecké dielo. Cením si najmä ich detskú fantáziu, ktorej dali voľný priechod. Ich vlastné predstavy týkajúce sa nebezpečenstiev na internete stvárnili zaujímavými výšivkami v podobe piktogramov,“  hovorí Katarína Borguľová, učiteľka zo ZŠ v Nitre. „Informácia, že sme s projektom uspeli, bola pre nás prekvapujúca a zároveň nás veľmi potešila. Každé jedno víťazstvo našich detí v projektoch nás motivuje ísť ďalej,“ dodáva pani učiteľka Borguľová.

Ceny v podobe internetu a wifi pripojenia pre vybranú učebňu na tri roky zdarma a tiež hardvérové zabezpečenie siete od spoločnosti Fortinet odovzdal symbolicky víťaznej škole Dušan Križan, obchodný riaditeľ pre rezidenčný predaj zo spoločnosti Slovanet. Škola zároveň získala jednoročnú licenciu ESET Smart Security na jedno PC od spoločnosti ESET. „Je úžasné, aká je detská predstavivosť. Vyjadriť nástrahy internetu prostredníctvom ihly a nití je zaujímavý nápad. Verím, že deti si aj touto formou uvedomili, že internet nie je len dobrý sluha a pomocník, ale pri jeho neopatrnom používaní môže byť pre deti aj hrozbou,“ dodáva Dušan Križan.