Výtvarná tvorba

Tisícky hlasov rozhodli o tom, že najzaujímavejší projekt v kategórií Výtvarná tvorba vytvorili žiaci 3. B. na Základnej škole na Tajovského ulici v Poprade. Pre školu tak vyhrali moderný kamerový systém, internetové pripojenie na tri roky zadarmo, hardvérové zabezpečenie siete, či antivírusové licencie ESET SmartSecurity na jeden rok zdarma, ako aj počítače a tablety.

„Cieľom projektu bolo dať deťom šancu poukázať na nástrahy internetu, ako vôbec vnímajú internet a ako ho vedia stvárniť," povedal Ján Michlík, riaditeľ úseku podpory predaja v spoločnosti Slovanet. Deti z popradskej školy sa tak podľa slov triednej učiteľky Ingrid Kršiakovej „naučili vhodne vyberať a hľadať informácie na internete a zároveň ich vedieť správne použiť". Výhru ocenila aj riaditeľka školy Zuzana Ometáková: „Zapájame sa do rôznych projektov a sme celkom úspešní. Každá výhra poteší. Som na našich žiakov hrdá, že nás takto prezentovali na verejnosti."