Písomná tvorba

V kategórii Písomná tvorba sa víťazom stala ZŠ na Podzáhradnej ulici v Bratislave. Dnešní siedmaci a ôsmaci sa uchádzali o prvenstvo s projektom Ako žijeme s internetom. Na hodinách slovenského jazyka spoločne napísali niekoľko slohovú báseň na tému internet, ktorý im pomáha pri štúdiu a je zároveň ich spoločníkom vo voľnom čase. Riaditeľka ZŠ na Podzáhradnej ulici v Bratislave RNDr. Alena Heldová je hrdá na úspech svojich žiakov, ktorí pre školu vybojovali zaujímavé ceny. „Som rada, že aj naša škola sa zaradí medzi bezpečné školy vďaka kamerovému systému. Notebooky a tablety nám pomôžu skvalitniť a zmodernizovať výučbu, z čoho budú mať osoh tak naši žiaci, ako aj pedagógovia" hovorí Alena Heldová.

„Je zaujímavé sledovať ako deti na prvom stupni spontánne prejavujú nadšenie a chuť pracovať s novými technológiami. Ich nadšenie sa však v ďalších ročníkoch viditeľne vytráca a Slovensko tak môže prichádzať o budúcich odborníkov v IT priemysle. Našou snahou je preto zamerať sa na túto vekovú kategóriu a pokúsiť sa ich motivovať k IT prostredníctvom podobných projektov, ktorých je v súčasnosti veľmi málo" uviedol Ján Michlík, riaditeľ podpory predaja spoločnosti Slovanet.